22 Ağustos Cuma günü saat: 19.30’da Arslanköy Mahallesi’nde; Caner,  Aybüke Ayberk ve  Mustafa Yıldızdoğan konseri ile başlayacak olan Zafer Haftası etkinlikleri, 24 Ağustos Pazar günü saat:14.00’de Yıldızlar kategorisinde yapılacak olan  Soğucak Karakucak Güreşleri ile devam edecek.

25 Ağustos Pazartesi günü saat:19.30’da Ayvagediği Mahallesi’nde; Ayhan Çınar ve Türk Halk Müziği sanatçısı Sevcan Orhan,  28 Ağustos Perşembe Günü yine saat:19.30’da Yeniköy Mahallesi’nde;  Ozan Devai, Burhan Ateş ve Ayşe Dinçer’in verecekleri konserlerle taçlanacak olan etkinlikler, Mersin Büyükşehir Belediyesi ile organize edilen 30 Ağustos Cumartesi günü saat:14.00’de başlayacak  Gözne Karakucak Güreşleri ile son bulacak.

Ata sporu güreşi sevdirmek ve yaygınlaştırmak amacıyla gerçekleştirilen güreş müsabakalarına ve konserlere tüm vatandaşları davet eden Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, ilçe sınırlarının genişlemesiyle Toroslar Belediyesi’ne bağlanan Gözne ve Soğucak Mahalleleri’nde daha önce bakımsız olan  güreş ve şenlik alanlarında gerçekleştirdikleri düzenleme çalışmalarını yerinde inceledi.

Başkan Tuna, Soğucak ve Gözne’de revize ettikleri güreş ve şenlik alanında bu yıl ilk güreş ve konser organizasyonlarını gerçekleştireceklerini söyledi.

Amaçlarının, sosyal kaynaşmayı sağlayarak dostlukların kurulmasına vesile olmak olduğunu vurgulayan Başkan Tuna; “30 Ağustos Zafer Bayramı, Türk Milleti’nin şanlı tarihinde çok önemli bir yere sahiptir. Toroslar Belediyesi olarak önemli gün ve haftalarda gerçekleştirdiğimiz etkinliklerle tarih şuurunu ve geleneklerimizi genç nesillerimize aktarmaya çalışıyoruz. Güreş müsabakalarımıza ve ücretsiz konserlerimize tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz” dedi.