Akdeniz Belediyesi Çocuk ve Gençlik Sağlık Danışma Merkezi eğitim programına 2013-2014 eğitim öğretim yılında devam eden ve sınavlarda başarılı olan öğrenciler, Akdeniz Belediyesi Eş Başkanları Yüksel Mutlu ve Mehmet Fazıl Türk’ü ziyaret ederek, teşekkür ettiler. Ziyarette Eş Başkanlara bilgi veren Çocuk ve Gençlik Sağlık Danışma Merkezi öğretmenlerinden Biyoloji Öğretmeni Elif Azak, bu yıl 112 öğrencilerinin Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) ve Lisans Yerleştirme Sınavlarında (LYS), 30 öğrencilerinin de Temel Öğretimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavında başarılı olarak çeşitli eğitim kurumlarına kayıt olduklarını söyledi.

Öğrenciler adına konuşan Muğdat Gültekin, bu projeye gönül veren, emeği geçen herkese ve Akdeniz Belediyesi Eş Başkanlarına teşekkür etti. Kendisinin de Mardin Artuklu Üniversitesi Tarih Bölümünü kazandığını belirten Gültekin, Akdeniz Belediyesi’nin açtığı bu yol ile anne-babalarının hayallerini gerçekleştirdiklerini belirtti.

Eş Başkan Mutlu da verilen yoğun emeğin neticesinde gençlerin bu sınavlarda başarılı olduğunu kaydetti. Özellikle üniversiteye başlayacak olan öğrencilerin bundan sonra daha etkin ve başarılı olacaklarına inandığının altını çizen Mutlu, “Bu gençlerimizin gittikleri üniversitelerde bundan sonra hayat başarılarının, mücadelelerinin barış, demokrasi ve insan hakları mücadelesi vermek şeklinde olacağına eminim. Onları içtenlikle Akdeniz Belediyesi Eş Başkanları ve yönetimi olarak kutluyor, bundan sonraki yaşamlarında başarılar diliyoruz” dedi.

Eş Başkan Türk ise Akdeniz Belediyesi Çocuk ve Gençlik Sağlık Danışma Merkezinin bugüne kadar verdiği emekten dolayı ilgili bütün yönetici ve öğretmenlerine teşekkür etti. Türk, “Eğitime destek konusu benim en fazla arzuladığım ve gerçekleştirmeyi hayal ettiğim projelerden biriydi. Üçüncü yılında öğrencilerimizin elde ettiği bu başarıdan dolayı hepsine teşekkür ediyorum. Bu çocuklar bu ülkenin geleceğidir, bizim geleceğimizdir. Gerçekten ekonomik durumu iyi olup en iyi dershanelere giden öğrencilerle eşit koşullarda yarışan ve başarılı olan öğrencilerimizle gurur duyuyoruz” ifadelerini kullandı.