Miles, Karşıyaka Belediyesi Denizkent Sosyal Tesisleri’ndeki konserinde yaklaşık bin kişiye müzik ziyafeti sundu. Della Miles, sevilen sanatçı Nil Burak’ın ’Yalnızım Ben’ ve Şebnem Ferah’ın ’Yalnız’ isimli şarkılarını da Türkçe seslendirerek alandakileri büyüledi.

Sanatçı konserinde ‘Last Heaven’, ‘Wishing On a Star’ ‘This Love’ gibi soul klasiklerin yanında ‘Locamative Breath,’ ,‘Soul in Jail’,’First Love’, Get In On’ gibi soul-rock klasiklerine de yer verdi. Konserinde sanatçıya orkestra ve sahne ekibi eşlik etti. Bazı çalışmalarında Anadolu ezgilerini soul-rock müziğiyle buluşturan ve dünyanın en güçlü sesleri arasında gösterilen Della Miles, hayranlarına unutulmaz bir gece yaşattı.

"İZMİR VE KARŞIYAKA BİR TANEDİR"

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar da konserin ilerleyen saatlerinde sahneye çıkarak Miles’a çiçek ve hediye sundu. Başkan Akpınar, "Della Miles’la olmak bize keyif veriyor. Amerika’da da başka ülkelerde de İzmir gibi güzel bir kent bulamazsınız. O nedenle İzmir ve Karşıyaka bir tanedir" dedi.

DELLA MİLES KİMDİR?

Michael Jackson ve Whitney Houston başta olmak üzere birçok ünlünün vokalistliğini yapan ünlü sanatçı, klasik soul müziği caz ile harmanlamıştır. Türkiye’de 2012 yılında konser veren Miles, Murat Kekilli’nin 2013 yılında çıkardığı Gümüş Teller albümünün içindeki Git parçasına düet yapmıştı.