Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, pazartesi günü başlayacak yeni eğitim-öğretim döneminin hayırlı olmasını dileyerek, “Çocuklarımızdan hiçbir fedakarlığı esirgemeyen ve her an onların yanında olan ailelerimizi kutluyor, sevgili çocuklarımıza da başarılar diliyorum” dedi. 

Mesajında, ilköğretim öğrencilerinin yeni bir eğitim-öğretim dönemine başlamanın sevinci ve heyecanı içinde olduğunu ifade eden Kocamaz, okula yeni başlayan miniklerin heyecanını, üst sınıflara geçen çocukların da arkadaşlarına kavuşmanın verdiği sevinçlerini, eğitim camiasından gelen birisi olarak, yıllarca öğrencilerinde gözlemlediğini ifade etti. Çocukların çağın gereğine göre yetiştirilmesinin, toplum olarak en fazla önem verilmesi gereken konu olduğunu belirten Kocamaz, “Eğitim ve öğretim hayatının temeli sayılan ve önemli bir yeri olan ilköğretim, uzun bir yolun başlangıç noktası olarak görülmelidir. İlköğretim, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın hayatında önemli bir evreyi kapsamaktadır. Nasıl ki, temeli sağlam olmayan bir bina çökerse, eğitim ve öğretim hayatının temeli sayılan ilköğretim dönemi sağlam olmayan bir bireyin, ilerleyen yıllarda tahsil hayatında sıkıntılar doğar” dedi.

İyi yetişmiş bir neslin, bir ülkenin en güçlü sermayesi olduğunu vurgulayan Kocamaz, güçlü ve kalkınmış Türkiye’nin yolunun da iyi bir eğitimden geçtiğini kaydetti. Çocukların alacağı iyi bir eğitimin, aydınlık ve çağdaş Türkiye’nin yarınlarına yapılacak en büyük yatırım olduğunun altını çizen Kocamaz, “Hiç kuşkusuz ki, en mantıklı ve en doğru yatırım insana yapılan yatırımdır” ifadesini kullandı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak, eğitim ve öğretime gereğince yatırım yapmaya ve destek olmaya çalıştıklarını da dile getiren Kocamaz, şöyle devam etti: “İlköğretimde okuyan minik yavrularımıza bu yıl çeşitli malzemelerden oluşan kırtasiye seti dağıtıyoruz. Öğrencilerimiz, dağıttığımız bu kırtasiye malzemelerini, küçük bir hediye olarak kabul etsinler. Ancak asıl hediyeyi inşallah yıllar sonra güzel bir eğitim almış hayırlı birer evlat olarak onlar bize verecek.”