Yardım tırı Cumhuriyet alanında, gıda giyim ve oyuncak gibi yardım malzemesinin yardımı yaptı. Ankara Lösev sosyal hizmetler Akdeniz bölge sorumlusu Bengisu Dörtkardeşler yaptığı açıklamada, Yardım tırı ile ailelere kıyafet ve kırtasiye yardımı yaptıklarını söyledi.

“16 BİN AİLEYE YARDIM”

Yaklaşan kurban bayramı öncesi ailelere kurban yardımını da yaptıklarını belirten Dörtkardeşler, “12 ay boyunca yaklaşık yetmiş aileye yardım yapmayı hedefliyoruz. Türkiye genelinde 16 binden fazla aileye yardım ediyoruz. Gittiğimiz her ilde lösemili ailelere ulaşmak istiyoruz. Elimizden geldiği kadar yardımları bu ailelere ulaştırmaya devam edeceğiz” dedi.

“GÖNÜLLÜLÜK ÖN PLANDA”

Lösemi ve kanser hastalığı olan bireylerin ailelere gıdadan temizlik malzemelerine kadar pek çok destek verdiklerini de dile getiren Dörtkardeşler, “Herhangi bir devlet veya kuruluştan yardım almıyoruz, tamamen gönüllü desteği ile ayakta duran bir sivil toplum kuruluşuyuz. Dolayısı ile burada dağıttığımız tüm yardım malzemeleri bizlere gelen bağışlardan elde edilmektedir” diye konuştu.

“YARDIM TIRI TÜRKİYE’Yİ GEZİYOR”

Yardımların sadece bir gün ile sınırlı olmadığını belirten Dörtkardeşler, yıl boyunca gıda temizlik malzemeleri ve mobilya gibi yardımları kargo yolu ile ailelere ulaştırıyoruz. İhtiyaç sahibi olan aileleri arayarak bugün buraya çağırdık. Amacımız yardımdan çok ailelerle bir araya gelmekti. Ankara’dan yola çıkan ‘Yardım Tırı’ Eskişehir’den Konya’ya oradan da Mersin’e geldi. Sırada Adana, Kayseri ve Aksaray var” şeklinde konuştu.

“KURBAN BEDELİ 560 TL”

Dörtkardeşler, “Önümüzdeki kurban bayramı nedeniyle gelecek olan bağışlara daha çok kapımız açık. Yardımsever Mersin halkımızdan kurban bağışlarını bekliyoruz. Kurban bedelimiz 560 TL bunu herhangi bir bankadan LÖSEV hesabına yatırabilecekleri gibi dilerlerse bizleri arayarak da bağışta bulunabilirler. Her kurban çocuklara bir can diyoruz ve bağışları bekliyoruz” açıklamasında bulundu.
İMGE HABER