Mersin'in sevilen yüzlerinden Ziraat Mühendisi Kazım Bal mesajında kurban kesmenin maddi durumu iyi olan insanlara bir görev olduğunu belirterek, “Buradan asıl murat, maddi olarak kurban kesemeyenlerin gözetildiği, yılda bir de olsa onları hatırlayarak onların sofrasına et girmesi için yapılan bir ibadettir. 

Yüce Allah yeryüzünde halife kıldığı biz insanları birbirine komşu, akraba ve hemşehri kıldı. Biz birbirimizin her şeyinden Allah’a karşı sorumluyuz. Zenginimizin malında, fakirimizin de hakkı vardır. Bu nedenle zekat, fitre verir, hayır işler ve kurban keser, hem kesemeyenlerin sofrasına et ulaştırır hem de Rabbimizin emrini yerine getirerek kestiğimiz kurbanları ebedi dünyada kendimize binek yaparız. 

Ne mutlu ki; İslam sancağı altında doğduk, İslam sancağını dünyada dalgalandıran bir milletin, bağımsız bir devletin mensuplarıyız ve ne mutlu ki; yıllardır olduğu gibi İslam emirleri doğrultusunda yaşıyor, ibadet ediyoruz. Birimiz hepimiz, hepimiz birimiz için yaşıyoruz. Ekmeğimizi, kurbanımızı paylaşıyoruz. Rabbimden tüm ibadetlerinizin ve kurbanlarınızın kabulünü diliyorum” dedi.