Türkiye'nin en büyük ihracaat markalarından Dicle Group Mersin Altın Palmiye Ödülleri'nde Yılın İhracaat Markası ödülünü alarak başarısını taçlandırdı.

Dünyaca ünlü Rumen Futbolcu George Hagi başta olmak üzere Türkiye'nin devlerinin katıldığı görkemli gala gecesinde Dicle Grup Bilbak markası ile geceye damga vurdu. 

Ünlü şarkıcı Tuğba Özerk'in elinden ödülü alan Dicle Grup Yönetim Kurulu Üyesi Muhammed Haşim Yıldızgörer ödül için yaptığı açıklamada bu ödül bizim sorumluğumuzu arttıyor. Yıllarca verilen emeğin bu şekilde bize yansıması bizim motivasyonumuzu açıkçası arttırdı. Hele böylesi önemli marka isimler ile aynı sahnede yer almak bizim için büyük onur oldu dedi. Yıldızgörer 2017 yılında Türkiye pazarına açılacaklarını belirterek hedefimiz artık sadece yurt dışında değil Türkiye'de de tüketici ile buluşmak diyerek sözlerini noktaladı

Wenger'in Van Persie şaşkınlığı ! w

DİCLE GRUP KİMDİR ?

1992 yılında kurulan Dicle Grup, başarılı geçmişiyle Türkiye'nin önde gelen grupları arasında yer almakta ve gıda sektöründe bölgesel lider olma vizyonuyla hareket etmektedir. Türkiye'deki ve dünyadaki ürün tedarikçilerini özenle seçen ve en kaliteli ürünleri üreticiden tüketiciye el değmeden ulaştıran Dicle Grup'un Mersin'de 20.000 m2 genişliginde modern bir tesisi bulunuyor. Eğitimli ve tecrübeli personeliyle, yıllık 100.000 tonluk kapasiteyle çalışan Dicle Grupun tesislerinde özenle seçilmiş tüm ürünler, Avrupa Birliği gıda standartlarına uygun bir ortamda, son teknoloji kullanılarak el değmeden ambalajlanıyor ve tazeliğini kaybetmeden Türkiye'nin ve dünyanın dört bir yanındaki market, süpermarket, bayi ve toplu tüketim fırmaları aracılıgıyla tüketicilerine ulaştırılıyor.

Dicle Group ana iki markası olan Bilbak ve Alkeyf ismi altında ürünlerini müşterilerine ulaştırmakta. Bilbak markası 09/01/2008 Tarihinde tescil edilmiştir. Bilbak markası altında tüm bakliyat çeşitleri (pirinç, mercimek,bulgur,fasulye,nohutv.b) ,Ayçiçek yağı, sos çeşitleri (ketçap, mayonez, limon sosu, nar ekşili sos v.b) , makarna, buğday unu, reçel çeşitleri, süt tozu, domates salçası ve benzeri birçok gıda ürünleri mevcuttur. Ayrıca çay, kahve, şeker gibi birçok ürün de Alkeyf markası altında müşterilerin beğenisine sunulmakta.


Bilbak Bakliyat kalite ve müşteri memnuniyetini ilke edinmesiyle kısa sürede alanında öncü kuruluşlar arasına girmeyi başarmıştır. Bu ilke ile Bilbak marka ürünlerin üretimden başlayarak, müşterilere ulaştırılmasına kadar olan süreçte, sektördeki başarı, ticari hayattaki tecrübe, değişmeyen kalite ve satış sonrası kazanılan itibar ve güven sayesinde bakliyat alanındaki sarsılmaz konumunu günümüze kadar muhafaza etmiştir.