Başkan Kocamaz’a ‘Hizmette 22. Yıl Özel Ödülü

Bu sene üçüncüsü düzenlenen törende kültür, sanat, sinema ve spor dallarında verilen ödüller sahiplerini buldu. Sunuculuğunu  Şebnem Schaefer ve Cem Kılıç’ın yaptığı gece,  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı  Burhanettin Kocamaz’ın açılış konuşmasıyla başladı.  Mersin’de gerçekleştirilen bu tarz büyük etkinliklerin önemine vurgu yapan Kocamaz, “Mersin, tarihin derinliklerinden günümüze insanlık tarihiyle yaşıt birçok medeniyete ev sahipliği yapmış, birçok kültürel değere sahip  Akdeniz’in incisi, yeryüzünün cenneti bir kent. Belki bugüne kadar hak ettiğince ulusal medyada ve dünya platformunda yerini alamadı. Ama ben inanıyorum ki, planlanan hizmetlerle ve bu tür organizasyonlarla  Mersin er ya da geç hak ettiği değeri alacak” dedi.

Mersin’i tüm platformlarda daha iyi tanıtmak amacıyla Büyükşehir Belediyesi önderliğinde tüm sivil toplum kuruluşlarıyla bir vakıf oluşturulduğunu belirten Kocamaz, organizasyonda emeği geçenlere teşekkür ederek, “Gerçekten bu kadar ünlü ve önemli insanı buluşturmak önemli bir başarı. Ben organizasyonda emeği geçenlere bu gayretlerinden dolayı  Mersin halkı adına teşekkür ediyorum, daha büyük başarılara imza atmalarını da dört gözle bekliyorum” diye konuştu.

Hizmette 22. Yıl Özel Ödülü’nü  Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Başkanı Oğuz Tongsir’in elinden alan Kocamaz, “Biz burada doğduk, burada büyüdük. Ömrümüz burada geçti, ekmeğimizi burada kazandık.  Mersin’in havasını soluduk, suyunu içtik ve bugünlere geldik. Bizim gayemiz  Mersin’i bir adım daha nasıl ileriye götürürüz. Bunun için çabalıyoruz. Dolayısıyla vatandaşımızın bir teşekkürü, bir ‘Allah razı olsun’ sözü bizim için en büyük ödüldür. Ama ‘marifet iltifata tabidir’ derler. Bu ödül için de Sayın Delibaş ve ekibine huzurlarınızda teşekkür ediyorum. İnşallah bu tür ödüllere layık olmak gayretinde olacağız” ifadelerini kullandı.