Mersin Ak Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Mersin'li işadamı Gözde Dericilik Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Karadadaş Marka Kent Mersin'e yaptığı açıklamada,  ülke kalkınması için çaba harcandığı, el birliğiyle terör belasıyla mücadele ettiği bir dönemde hain bir darbe girişimiyle karşı karşıya kalındığını söyleyerek Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın soğukkanlı tutumu ile bu durumdan kurtulduk dedi.

MİLLET İRADESİ DIŞINDA BİR İRADE TANIMIYORUZ

Oğuz Karadadaş, milli iradenin yine ve ancak millet tarafından değiştirilmesi dışında bir müdahaleyi asla kabul etmediklerini kaydederek, "Milletin iradesi dışında bir irade de tanımıyoruz. Gün milli iradeye ve demokrasimize sahip çıkma günüdür. Hiçbir darbe, hiçbir kalkışma asla meşru değildir ve hiçbir şekilde, hiçbir gerekçeyle savunulamaz.

Her türlü darbe girişimi ülkemizin huzur içinde kalkınmasına, geleceğimize darbe vurmak demektir. Demokrasiye vurulacak her darbe, ülkemize yapılabilecek en büyük ihanettir.

Cumhurbaşkanımız, Meclis Başkanımız, Başbakanımızdan başlayarak bütün yöneticilerimiz ve milletimiz ilk andan itibaren tek vücut olarak darbecilerin hesaplarını boşa çıkardılar.
1 Kasım için TEİAŞ görüntülü takip edecek11

BU BAYRAĞA VE DEMOKRASİYE SAHİP ÇIKACAĞIZ DEMOKRASİ NÖBETİMİZ DEVAM EDECEK

Karadadaş sözlerini bitirirken şunları şöyledi. Biz de hain planın açığa çıkmasının hemen başından itibaren, tüm Türkiye gibi başta Mersin Ak Parti İl Başkanımız Cesim Ercik olmak üzere tüm teşkilatımız ve halkımız ile el ele vererek darbeye karşı durduk, demokrasiye ve milletin iradesine sahip çıktık.Başta partimizi kurucusu Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakanımız Binali Yıldırım olmak üzere devletimizin yanında olduğumuzu belirtir Canımız pahasına bu vatana, bu bayrağa ve demokrasiye sahip çıkacağız". Ve Başkomutan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tamam diyinceye kadar meydanlarda demokrasi nöbetimiz devam edecek dedi.
Cezasında indirime Gidildi!c