Yazarlar >> Nedim Delibaş >> Hacı Özkan diye biri...!

Hacı Özkan diye biri...!

18.9.2015 20:56:

Hacı Özkan diye biri...!
Bu yazıyı tam 3 yıl önce kaleme almıştım. Hacı abimiz henüz aday değilken . Bakın o zaman neler söylemiş kalbimiz ve kalemimiz...

Mersin deyince akla tantuni tantuni deyince akla gelen ilk isimlerden birinin başındaki bir Mersin gönüllüsünden bahsedeceğim bu yazımda.
Uzun zamandır gözlemini yaptığım değerli bir iş adamı ve siyasetçi olan Hacı Özkan’ı sizlere birde benim gözümden anlatmak istedim.
Adıyaman’lı bir ailenin çocuğu olarak 1980’li yılların başında Mersin’e geldi Hacı Özkan.Önce bir halk arasında tablacı dediğimiz el arabasında tantunici kalfası olarak iş dünyasına merhaba dedi.
Zaman geçtikçe kendini geliştiren Özkan Fabrikalar caddesinde Özkan Tantuni’yi açarak artık kendini iş dünyasına atıverdi.Yanında çalışan onlarca gence iş vererek istihdamın ilk adımı attı.
Ve bugün Mersin’de bir tantuni krallığının başındaki isim oldu Hacı Özkan.
Zaman içerisinde siyaset yaşamında tanımaya başladık onu.Ve Mersin Lokantacılar Odası Başkanlığı görevi zaten cabası. Siyasete girdikten hızlı bir süreci geçen Özkan Ak Partinin Akdeniz Belediyesi adayı oldu ve bana göre de başarılı bir sonuç aldı.Hatta kazanması içten bile değildi.
Şimdi bu yazıyı neden mi kaleme aldım sizlere onu anlatayım ?
Birincisi geçtiğimiz aylarda çarşıda bir dostum ile Ulu Camiinin orda Özkan Tantuni’ye uğradım.Yemeğimizi yedik ve uzun bir sohbet ettik İstanbul’dan gelen dostumla.Gözlerim Özkan Tantuni’nin önünde oturan birine dikkat çekti.Sırtı bana dönüktü ve kim olduğunu bilmiyordum.
Yaklaşık bir saat içinde en az 100 kişi ona selam verdi el sıkıştı ayak üstü sohbet etti.Yemek faslımız bittikten sonra merakla bu adam kim diye meraklı bakışlarla o adama yöneldim. Birde baktım ki o adam bizim Hacı başkanımız,halkın Hacı abisi,esnafın dert babası Hacı Özkan’dan başkası değildi.
Benden yaşça bayağı büyük olan Hacı Özkan Nedim abi diyerek söze başladı kısa sohbetimizde.Konuştuk ayaküstü Mersin ve tantuni üzerine.Laf aramızda kendisini birde eleştirdim tantuni festivali konusunda
Bu yazı için İkincisi sebebim ise malumunuz internet dünyasına adım atmayan yok.Bizde gün içinde kendi sayfalarımızda dostlarımızla paylaşımlar yapıyoruz.Ben Mersin’in tantuni deyince 40 yıldır akla gelen Memoş Tantuni’deki bir karemi paylaştım.Ve üzerine yazdım Mersin’de tantuni deyince Memoş Tantuni gelir akla diye.
Veeee…
Özkan Tantuni’nin sahibi de olan Hacı Özkan Başkan bir yorum yaptı.
Abi afiyet olsun.Memoş kardeşim işinde usta bir isimdir.Saygılar diye…
Ardından Mehmet Can Yelkenaç bir yorumda bulundu ve o an işte bu dedim…
Barışın,kardeşliğin ve dostluğun sözde kaldığı günümüzde böylesi bir ortam doğrusu beni çok etkiledi. Hacı başkanı kaleme alacağım dedim ve bugün bu yazıyı sizlere sunmaya karar verdim.
Başarılı bir iş ve siyaset adamı..
Bir sivil toplum örgütü lideri..
Ve bir gönül adamı…
Teşekkürler Hacı Özkan…
Bizlere paylaşma duygusunu,kardeşlik duygusunu yeniden hatırlattığın için…
Ve geldik bugüne. Hacı abimiz başkanımız bugün milleti için elini taşın altına koydu. 1 Kasım erken genel seçimleri var.
Yolun açık olsun Hacı başkanımHiç yorum yok! Yorumunuzu eklemek için tıklayınız

Yazarın önceki yazıları


Hiç yorum yok! Yorumunuzu eklemek için tıklayınız

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan 33numara.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Çok Okunan Haberler